Aktualności

O komunikacji wewnętrznej w firmach transportu publicznego

W czwartek, 10 maja br., Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w Komisji Zasobów Ludzkich i Szkoleń IGKM, której tematem była komunikacja wewnętrzna w firmach transportu publicznego.

Zaproszenie do udziału w obradach przyjęła również Irena Renduda – Dudek – Przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Stanisław Choinka  – Wiceprzewodniczący.

W wydarzeniu udział wziął także Józef Grabowski – Przewodniczący Rady Nadzorczej MPK oraz Marcin Żabicki – Przedstawiciel Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

Nie zabrakło również przedstawicieli firm związanych z transportem publicznym, wśród których znaleźli się: MPK   Sp. z o.o. Łódź; MPK  S.A. Kraków; MZA Sp. z o.o. Warszawa; Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.; MPK Sp. z o.o.  Poznań; Eltcrac System Sp. z o.o. Kraków; Mobilis Sp. z o.o.  Warszawa; MZK Sp. z o.o. Piła; MPK Sp. z o.o. Częstochowa;  Miejski Zarząd Komunikacji w  Tychach; Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.

Warsztaty poprowadziła  dr Eleonora  Kuczmera – Ludwiczyńska ze Szkoły Głównej Handlowej  w Warszawie.

Prezydent Jarosław Górczyński podczas krótkiego przemówienia podkreślił, że najważniejszym zasobem dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa są ludzie.

– Szanowni Państwo, nie muszę nikogo przekonywać, że w każdej firmie, czy to usługowej czy produkcyjnej najważniejsi są ludzie. Nowoczesne autobusy, rozbudowane systemy informatyczne, czy najskuteczniejsze procedury zarządzania nie zagwarantują sukcesu przy braku zaangażowanej, kompetentnej załogi – mówił prezydent. – Cieszę się, że nasza miejska spółka MPK nie doświadcza problemów z zatrudnieniem dobrych pracowników – dodał prezydent.

Prezes MPK, Jarosław Kateusz mówił, że dobra kadra zatrudniona w ostrowieckiej komunikacji miejskiej to efekt odpowiedniej polityki kadrowej.

– Efektem prowadzonej konsekwentnie od kilku lat odpowiedniej polityki kadrowej, która sprawia, że Spółka postrzegana jest na lokalnym rynku jako pracodawca solidny, wiarygodny i przestrzegający wysokich standardów, wynikających z Kodeksu Pracy oraz respektujący wszelkie przepisy z zakresu świadczenia usług transportowych, a to  wszystko przekłada się na bardzo dobrą kadrę pracowniczą – mówił prezes.

Prezydent podziękował Zarządowi MPK, a także wszystkim pracownikom za dobrą pracę na rzecz mieszkańców naszego miasta.

– Sytuacja w MPK jest stabilna, a w ciągu ostatnich trzech lat została wykonana dobra praca w tej firmie – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Z myślą o mieszkańcach i ich bezpieczeństwie w trakcie podróżowania miejską komunikacją, zaczynamy dokonywać wymiany taboru, a także poprawiamy infrastrukturę przystanków – dodał prezydent.

Na koniec Prezydent życzył wszystkim uczestnikom udanych obrad, rzeczowych dyskusji oraz miłego pobytu w Ostrowcu Świętokrzyskim.