Aktualności

Gala dla najmłodszych

W ubiegłą sobotę w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się trzecia edycja Mlecznej Gali, w której udział wzięło 57 dzieci, mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, urodzonych w miesiącach od września do grudnia 2017 r. wraz ze swoimi rodzinami.

Gościem specjalnym  była ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – Edyta Jungowska, która mówiła o roli książki w życiu dziecka, zachęcając rodziców i dziadków do czytania swoim pociechom w każdym wieku.

Uczestnicy mogli skorzystać również z porad lekarza pediatry, zaś prezydent Jarosław Górczyński wręczył gratulacje dla rodziców oraz upominki dla dzieci.

– Jest niezwykle miłe, że tyle osób odpowiedziało na nasze zaproszenie – mówił prezydent. –  Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Ważne jest to, żeby pokolenia, które kiedyś przejmą stery, miały dobre warunki do rozwoju – dodał.

Mleczna Gala to impreza zainaugurowana w 2017 roku, której inicjatorem jest Prezydent Miasta Jarosław Górczyński mająca na celu w szczególności wypromowanie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta prorodzinnego i otwartego na potrzeby młodych osób w wieku produkcyjnym, którzy zwiążą się z naszym miastem na stałe podejmując w nim  pracę oraz zakładając tu swoje rodziny.