Aktualności

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, święto wszystkich bibliotekarzy, dzień który jest symbolem ich pracy. To również okazja do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć społeczeństwa bibliotekarskiego, jak i refleksji o tożsamości bibliotek i ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego.

Nie zapominając o ostrowieckich pracownikach bibliotek prezydent Jarosław Górczyński spotkał się ze społecznością bibliotekarzy składając wszystkim serdeczne życzenia i podziękowania.

– Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, dziękuję Państwu za serdeczność, zaangażowanie i profesjonalizm w kontakcie z czytelnikami i krzewienie w nich miłości do literatury. Składam również na Państwa ręce życzenia satysfakcji i przyjemności z wykonywanej pracy, życzliwości i sympatii czytelników, nieustającego entuzjazmu i kreatywnych pomysłów w dziele popularyzacji czytelnictwa, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i codziennego uśmiechu – mówił prezydent.

Prezydent zwracając się do bibliotekarzy wspominał również o zmianach jakie nastąpiły na przestrzeni ostatnich lat w pracy bibliotekarzy, a także o zmianach jakie nastąpią w Miejskiej Bibliotece, która w przyszłym roku swój dzień będzie obchodziła już w murach Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie znajdować się będzie jej siedziba.