Aktualności

Środki finansowe na przebudowę ulicy Rzeczki

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na realizację inwestycji polegającej na przebudowie ulicy Rzeczki.

W ubiegłym roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oddała do użytku mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego przebudowany pierwszy odcinek tej ulicy. Zgodnie z planem inwestycyjnym w roku bieżącym gmina przystąpiła do realizacji drugiego etapu przebudowy ul. Rzeczki od ogródków działkowych do ul. Siennieńskiej wraz z rozbudową skrzyżowania i budową sygnalizacji świetlnej.

Po ogłoszonych przetargach okazało się, że przeznaczona na ten cel kwota 5 milionów 100 tysięcy złotych jest nie wystarczająca, gdyż najtańsza oferta przewyższała zaplanowaną kwotę o prawie 700 tysięcy zł. W związku z tym podjęto decyzję o dokonaniu przesunięć środków finansowych w budżecie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Jak poinformował Prezydent Miasta Jarosław Górczyński brakujące pieniądze na realizację tego odcinka ulicy pochodzą z bieżących środków budżetu gminy i ich przesunięcie nie spowoduje zablokowania innych przedsięwzięć.

Realizacja zaplanowanej na ten rok inwestycji to kolejny krok do tak zwanej „północnej obwodnicy miasta”, która przyczyni się do odciążenia ruchu  z centrum Ostrowca Świętokrzyskiego.