Aktualności

Prace remontowe na ulicy Siennieńskiej

Temat renowacji ulicy Siennieńskiej poruszany był w marcu podczas zebrania sprawozdawczego z prac Rady Osiedla Słoneczne, na którym radna Marta Woźnicka-Kudak wraz z mieszkańcami Osiedla zwrócili się do prezydenta z prośbą o wykonanie remontu tej ulicy.

Z chwilą pierwszych prac drogowych wykonywanych po zimie w naszym mieście, Zakład Usług Miejskich przystąpił do prac na tej ulicy. Prowadzone obecnie prace dotyczą remontu chodnika oraz ścieżki rowerowej z masy asfaltowej.  Kolejnym etapem remontu zajmie się MPRD wykonując nową nawierzchnię asfaltową, utwardzając pobocze płytami ażurowymi.

– Dbając o bezpieczeństwo i  wygodę mieszkańców Osiedla Słoneczne oraz osób przebywających w tej części miasta  przystąpiliśmy do realizacji zadania polegającego na remoncie chodnika oraz zmiany nawierzchni ulicy Siennieńskiej  (od ul. Polnej do Jana Pawła II) – mówi Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. – Jest to bardzo ważne zadanie, gdyż z uwagi na znajdujący się tu Dziecięcy Dom Kultury, Centrum Handlowe oraz Gimnazjum, ulica ta jest jedną z ruchliwszych ulic w tej części miasta zarówno przez zmotoryzowanych uczestników drogi jak i pieszych . Jestem przekonany, że wykonane prace będą z pożytkiem dla mieszkańców oraz wpłyną na estetykę tego miejsca  – dodał prezydent.