Aktualności

Ostrowiecki Browar Kultury rośnie w oczach

W związku z realizacją zadania polegającego na przebudowie budynków dawnego browaru przy ul. Siennieńskiej 54 na potrzeby instytucji kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Centrum Kultury oraz Biura Wystaw Artystycznych, budynki podzielono na dziewięć zespolonych ze sobą segmentów w skład, których wchodzą m.in. zabudowania dawnych budynków browaru: suszarni, administracji, magazynu, słodowni, warzelni, elewatora.

– Aby nadać charakteru i ducha dla tego obiektu postanowiono zachować jego przedwojenną architekturę z czerwonej cegły, stąd jest on trudnym elementem do budowy i remontu – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Gratuluję wykonawcy, że sprostał temu trudnemu projektowi – dodał prezydent.

Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem. Obecnie wykonywane są najważniejsze i najtrudniejsze bo związane z pokryciem dachowym budynków.

Budynek przybiera już kształt Ostrowieckiego Browaru Kultury, co można zauważyć od ulicy Siennieńskiej, gdzie zlokalizowana będzie Miejska Biblioteka Publiczna wraz z czytelnią. Przy tych budynkach nadal  prowadzona jest jeszcze konserwacja elewacji i odnawianie starej cegły.

Mimo, że prawie ukończono prace wewnątrz segmentu H, gdzie mieścić się będzie m.in. Galeria Fotografii, a w pozostałych segmentach wykonano wiele ścianek działowych, okablowanie elektryczne, wylewki i klatki schodowe, to nadal jest jeszcze wiele prac do wykonania.  Jak mówi wykonawca jest on zadowolony z tempa prac i przekonany, że zadanie zakończone zostanie w terminie.

– Obecnie wykonujemy pokrycia dachowe – mówi Józef Synowiec, kierownik budowy. – Codziennie na budowie pracuje od 70 do 80 pracowników, dlatego postęp prac jest widoczny. Prace przebiegają zgodnie z planem – dodał kierownik.