Aktualności

Nowe bloki na Osiedlu Spółdzielców

Tempo budowy nowych bloków w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Kopernika nie słabnie i przebiega zgodnie z planem. Ponad 60 proc. nowych mieszkań znalazło już swoich nabywców. Jak mówi Prezydent Miasta Jarosław Górczyński decyzja o wybudowaniu nowych lokali mieszkalnych to trafna inwestycja.

– Uważam, że dobrą decyzją było to, aby w miejsce niszczejącego zakładu zdecydować się na budowę nowoczesnych bloków – uważa prezydent. – Po pierwsze otwieramy się, jako Ostrowiec Świętokrzyski na nowych mieszkańców, bowiem lokale nabywają tutaj osoby z okolic Ożarowa, czy Sandomierza. Po drugie – cieszę się z tego, że sprawdziła się lokalizacja, bowiem sąsiedztwo parku, bliskość szkół, przychodni, czy centrów handlowych przyciąga kolejnych chętnych do zakupu tu mieszkań.

Prezydent podkreśla, że dzięki szybko podjętej decyzji o budowie udało się wyłonić w przetargu wykonawcę robót i określić na dość niskim poziomie koszty za metr kwadratowy mieszkań w tym nowoczesnym budownictwie.

– Ta część miasta się zmieni, bo już niebawem nowoczesne dwa bloki wyprą z naszej pamięci zniszczone obiekty poprodukcyjne, które tutaj się znajdowały i latami nie było pomysłu, jak rozwiązać problem z ich zagospodarowaniem – przypomina prezydent. Także niebawem dzięki dobrej współpracy gminy ze spółdzielniami mieszkaniowymi, dzięki programowi rewitalizacji, zmienią się nasze osiedla. Takim dobrym przykładem będzie sąsiadujący tej budowie park, który zyska atrakcyjny wygląd.

Nowo powstające budynki na Osiedlu Spółdzielców zaprojektowane zostały z rozmachem i dbałością o każdy detal architektoniczny. Funkcjonalne rozkłady mieszkań oraz wysoka jakość i wyposażenie budynków to atuty, które zasługują ma szczególną wagę. Nowoczesna elewacja oraz przestronne balkony, loggie i tarasy podniosą atrakcyjność tego miejsca. Usytuowanie budynków pozwala na optymalne doświetlenie mieszkań oraz wykorzystanie pięknych walorów krajobrazowych.

Na terenie osiedla przewidziana jest część rekreacyjna, z nowoczesnym placem zabaw oraz parkingi dla gości. Osiedle będzie ogrodzone i podłączone do miejskiej sieci ogrzewania MEC.