Aktualności

Międzyprzedszkolny konkurs

Na deskach Kina Etiuda przedszkolaki z ostrowieckich przedszkoli zaprezentowali w sposób zabawowy i humorystyczny scenki rodzajowe związane z wykonywaną pracą, wcielając się w rolę nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek, strażaków, policjantów oraz dziennikarzy. Dzieci przyszły do kina z kukiełkami przedstawiającymi wybrane przez nich zawody.

Prezentacje przedszkolne pod hasłem „Kim zostanę jak dorosnę” objęte zostały patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego w imieniu, którego udział w wydarzeniu wzięła Irena Renduda-Dudek, Przewodnicząca Rady Miasta, przekazując  dzieciom drobne upominki, a pozostałym uczestnikom ciepłe słowa skierowane od włodarza miasta.

– Dążenie do odkrywania nowych i nieznanych sytuacji czy zadań, jest wspaniałą przygodą, którą warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Poznawanie różnych zawodów i ról społecznych jest ciekawym sposobem na zachęcenie dzieci do nauki, zdobywania wiedzy i budowania odważnych marzeń, które mogą ziścić się w dorosłym życiu – czytała przewodnicząca. – Wszystkim uczestnikom Quizu życzę fantastycznej zabawy. Niech dzisiejsza gra stanie się dla Was inspiracją. Bawcie się i nie bójcie się swoich marzeń – dodała na zakończenie.

Impreza była wspaniałą przygodą dla dzieci, co można było zauważyć po ich żywiołowych reakcjach. Wszystkie prezentacje były bardzo pomysłowe i intrygujące, a dzieci świetnie wcielały się w swoje role.