Aktualności

Czwarta odsłona Aktywnego Seniora 2018

Od 2 maja br. rusza czwarta edycja akcji „Aktywny Senior 2018” zorganizowanej z inicjatywy Prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Po zajęciach z tańca, jogi i ćwiczeń w rytm muzyki, seniorzy wychodzą z hali i będą oddawać się ćwiczeniom na świeżym powietrzu w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

Jak pokazały poprzednie odsłony tej akcji była to trafna decyzja, gdyż zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród seniorów.

Obecna edycja to zajęcia składające się z dwóch części i dwóch grupach. W pierwszej jedna z grup weźmie udział we wspólnym marszu Nordic Walking, a druga w spotkaniu pod hasłem „Zdrowy i Bezpieczny Senior”, które poprowadzą pracownicy Straży Miejskiej oraz instruktorka Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO. Po godzinie grupy zamienią się.

Spotkanie ze Strażą Miejską będą miały charakter prewencyjny, a seniorzy będą mogli podczas nich dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania, a także dowiedzieć się jak ich uniknąć. Instruktor taekwondo pokaże (od strony praktycznej) różne techniki samoobrony. Spotkania te będą miały za zadanie kształtowanie właściwych zachowań wobec zagrożeń na jakie narażony jest senior.

W czerwcu zmieni się tematyka spotkań „Zdrowy i Bezpieczny Senior”.  Ratownik Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy przeprowadzi instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pokaże jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Zajęcia uzupełnią towarzyskie gry zespołowe.

Zajęcia „Aktywny Senior 2018” w maju i czerwcu będą odbywać się w każdą środę w godzinach 16-18, zawsze w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.