Aktualności

Z wizytą u pszczelarzy

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim, to liczna w członków organizacja, która może się poszczycić długimi tradycjami i działalnością w naszym regionie. To już blisko 80 lat istnienia organizacji na ostrowieckiej ziemi. W związku ze zbliżającą się tak okrągłą rocznicą, na comiesięczne spotkanie, zaproszony został prezydent Jarosław Górczyński. Zarząd Koła reprezentowany przez Pana Józefa Misiurę, zwrócił się do prezydenta o wsparcie ze strony samorządu gminnego w organizacji obchodów rocznicowych.

To byłoby dla nas niezwykłe wyróżnienie oraz niewątpliwie podniesienie rangi wydarzenia, gdyby 80-lecie naszej działalności zostało objęte honorowym patronatem prezydenta, który jak wszyscy wiemy niemal zawsze uczestniczy w ważnych dla nas  chwilach tj. organizowane co roku Święto Pszczoły – powiedział na spotkaniu Józef Misiura.

Mało jest osób, które nie cenią sobie smaku oraz zdrowotnych właściwości miodu. Tymczasem ten najlepszej jakości produkowany przez pszczoły jest osobiście doglądany przez prawdziwych hobbystów i pasjonatów. Tych w naszym mieście nie brakuje, bo do Koła należy ponad 100 osób.

W odpowiedzi prezydent chętnie przystał na propozycję wsparcia tego niecodziennego wydarzenia:

80 lat tradycji, robi wrażenie – podkreślił prezydent. Mało, która organizacja może poszczycić się korzeniami sięgającymi tak głęboko w historię naszego miasta. To dla mnie przyjemność ale również zobowiązanie, że zostałem zaproszony do współorganizacji tej rocznicy i z nieukrywaną satysfakcją to zaproszenie przyjmuję.