Aktualności

Osiedlowe potrzeby i bolączki

Od wtorku odbyły się kolejne cztery spotkania członków Rad Osiedla z przedstawicielami samorządu oraz mieszkańcami dzielnic. Tym razem były to Rady Śródmieścia i Kuźni w których udział wziął prezydent Jarosław Górczyński oraz Rady Kamienna i Częstocice, gdzie na pytania mieszkańców w imieniu prezydenta odpowiadała jego zastępczyni wiceprezydent Marzena Dębniak. Jak podkreśla prezydent:

Mieszkańcy poszczególnych dzielnic najlepiej wiedzą co w ich otoczeniu wymaga poprawy, gdzie są potrzebne najpilniejsze inwestycje. Móc wysłuchać ich uwag i bezpośrednich rad to nieoceniona pomoc w sprawowaniu codziennych obowiązków. Wychodzę z założenia, że każda władza powinna opierać się na silnych filarach współpracy. W moim przypadku taką współpracę rozumiem między innymi poprzez dokładne wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców miasta, a następnie realizowanie takich inwestycji które są faktycznie potrzebne.

W ciągu najbliższych tygodni odbędzie się kilkanaście kolejnych spotkań. Każde rozpoczyna się od wyboru prowadzącego obrady oraz osoby, której zadaniem będzie protokołowanie wniosków. Następnie odczytane zostaje sprawozdanie z pracy Rady Osiedla za ubiegły rok oraz rozliczone zostają dotacje, tj. Program Osiedla Od Nowa, który jest autorskim projektem prezydenta, mającym wzmocnić znaczenie Rad, dając im budżet do dokonywania inwestycji w infrastrukturę osiedla.

Doceniam pracę członków Rad Osiedla, jest to zadanie odpowiedzialne i wykonywane całkowicie społecznie. Osobistą nagrodą jest satysfakcja, ale faktyczna wartość tej pracy to ładne, czyste i zadbane dzielnice naszego miasta – dodaje prezydent.