Aktualności

Ogólnopolskie taneczne zmagania

Pod patronatem Prezydenta Jarosława Górczyńskiego odbyły się Mistrzostwa PTT klas A, B, C Młodzieży i Par Dorosłych walczących o tytuł Mistrzów Polski.

Była to impreza najwyższej rangi na krajowej scenie tanecznej, a udział w niej wzięło blisko 200 najlepszych par z całej Polski. Taneczne rywalizacje odbyły się w dwóch stylach tanecznych. W sobotę były to tańce latynoamerykańskie, a w niedzielę na parkiecie rywalizowali tancerze w tańcach standardowych. Organizatorem wydarzenia była ostrowiecka Szkoła Tańca TWIST prowadzona pod kierownictwem Pana Grzegorza i Anny Podsiadły.

Wydarzenie to przyczyniło się do stworzenia w hali widowiskowo-sportowej MOSiR wspaniałego show, które obejrzało blisko tysiąc mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz fanów tańca z innych miast, którzy przyjechali kibicować swoim faworytom. To były dwa dni zmagań tanecznych, które pokazały wysokie umiejętność polskich tancerzy.

– W imieniu mieszkańców naszego miasta i swoim własnym chciałbym podziękować i jednocześnie pogratulować organizatorom, państwu Annie i Grzegorzowi Podsiadły za profesjonalną organizację mistrzostw. Mam nadzieję, że jeszcze nie jednokrotnie będziemy mieli przyjemność gościć tak utalentowanych tancerzy, którzy zaczarują nas precyzją tanecznych figur, balowymi strojami i atmosferą sportowej rywalizacji – powiedział prezydent.