Aktualności

Z okazji dnia babci i dziadka

W porannych godzinach w Sali Kina Etiuda, dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 19 zaprezentowały występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Prezydent Jarosław Górczyński przyjął zaproszenie na to wspaniałe przedstawienie i wspólnie z dumnymi dziadkami podziwiał talenty artystyczne, taneczne i wokalne młodych ostrowczan. Następnie przekazał wszystkim dzieciom słodki upominek zaś dziadkom pogratulował wspaniałych wnucząt i złożył im serdeczne życzenia.

– Babcie i Dziadkowie to wspaniała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują oni bowiem nieocenioną pomoc przy wychowywaniu swoich wnuków – mówił Prezydent Jarosław Górczyński. – Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę wszystkiego co najpiękniejsze. Dziękuję jednocześnie za Państwa troskę, ciepło i miłość jakim obdarzacie najmłodszych ostrowczan. Przedszkolakom gratuluję natomiast zaangażowania w przygotowanie dzisiejszej uroczystości,  życzę wielu pięknych chwil, uśmiechu i wszelkiej radości na co dzień – dodał prezydent.

Dzieci na scenie zaprezentowały pełen profesjonalizm. Pomimo olbrzymiej frekwencji zachowały spokój i nie dały po sobie poznać żadnej tremy. Stanęły na wysokości zadania i przedstawiły odważnie bardzo bogaty repertuar wierszy i piosenek, który mówił o ich wielkiej miłości i wdzięczności wobec dziadków.

Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu starszaków. Później na scenę wyszły maluszki – dzieci trzyletnie. Dla wielu dzieci był to pierwszy występ na tak dużej scenie. Wśród prezentowanych układów tanecznych goście obejrzeli tańce ludowe tj. krakowiak, taniec góralski i krakowiak i inne tj. rock and roll, czy przepiękny taniec hiszpański.

Na holu wejściowym Kina Etiuda dziadkowie mogli obejrzeć portrety dziadków wykonane przez ich wnuczęta.

Dziadkowie byli pod ogromnym wrażeniem talentu i odwagi swoich wnucząt. Nie szczędzili im słów uznania, a w niejednym oku pojawiła się łezka. Zachwytu nie krył również prezydent Jarosław Górczyński, który obejrzał wszystkie występy dzieci. Były to niezapomniane, pełne wzruszeń, chwile spędzone w serdecznej i miłej atmosferze.