Aktualności

Wspierając WOŚP

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wraz z Wiceprezydent Marzeną Dębniak, na ręce Dariusza Czupryńskiego – szefa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, przekazali do licytacji wiele upominków.

Najbardziej wartościowym prezentem jest płaskorzeźba z brązu przedstawiająca panoramę miasta autorstwa Arkadiusza Latosa, która już po raz drugi będzie pomagała potrzebującym. Po raz pierwszy płaskorzeźba została wylicytowana przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego podczas licytacji odbywającej się na antenie Radia Ostrowiec, z której dochód został przeznaczony na stworzenie świetlicy na oddziale pediatrycznym w ostrowieckim szpitalu.

Obecnie płaskorzeźba została przekazana na kolejny szczytny cel i nadal będzie pomagała najmłodszym, gdyż finanse zebrane podczas tegorocznego, 26 finału WOŚP, zostaną przeznaczone na leczenie i ratowanie życia noworodków.

– Cieszę się, że w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdyż jest to bardzo ważna inicjatywa  – powiedział prezydent Jarosław Górczyński. – Historia pokazała, że mieszkańcy naszego miasta mają otwarte serca i chętnie angażują się w różnego rodzaju licytacje oraz zbiórki dzięki, którym udaje się pomóc potrzebującym – dodał prezydent.

– Dzisiaj wspólnie z panią prezydent przekazujemy wiele gadżetów – mówił prezydent. – Oprócz płaskorzeźby, wystawiamy na licytację drobne gadżety w postaci kubków, koszulek, odblasków. Dla zwycięzców biegu zorganizowanego przez Stowarzyszenie OSTROBIEC, ufundowane zostały natomiast nagrody w postaci plecaków z drobnym wyposażeniem – dodał prezydent.

Włodarz miasta podziękował Dariuszowi Czupryńskiemu za aktywność i kontynuowanie tych działań. Prezydent podkreślił, że praca Pana Czupryńskiego zasługuje na wyróżnienie, gdyż swoimi działaniami angażuje młodzież dając im dobry przykład i wzorce godne naśladowania.

– Chciałbym podziękować władzom miasta, bo zarówno prezydent jak i podległe mu jednostki, zawsze wpierają nasze działania – mówił druh Dariusz Czupryński. – Mimo, że podczas pracy wolontariuszy były chwile zwątpienia to jednak wspólnie z mieszkańcami postanowiliśmy, że będziemy grać nadal i kontynuować te działania. Nie sposób nie zauważyć  pomocy WOŚP chociażby w ostrowieckim szpitalu w postaci wyposażenia oddziału dziecięcego czy oddziału ZOL. Jest to sprzęt przekazany ze zbiórek WOŚP, który służy nam, mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego – dodał szef ostrowieckiego sztabu.

Zarówno pan prezydent jak i pani prezydent zapowiedzieli udział w licytacjach. Podobnie jak w roku ubiegłym włączą się do licytacji tortu, którym później zostaną poczęstowani mieszkańcy naszego miasta.