Aktualności

Ostrowiec Świętokrzyski dla WOŚP

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, jak co roku, mocno zaangażowali się w zbiórkę organizowaną przez WOŚP.

Bardzo aktywnie w zbiórkę zaangażowały się władze miasta oraz Radni KWW Jarosława Górczyńskiego, którzy kwestowali na rzecz WOŚP częstując przybyłych mieszkańców na ostrowiecki rynek ciepłym posiłkiem. Jak co roku Pani Prezydent Marzena Dębniak wylicytowała tort, który przekazała dla wolontariuszy.

Był to 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trwający w naszym mieście od wczesnych rannych godzin, aż do godz. 20.00, kiedy to licytowany był przedmiot przekazany przez Prezydenta Jarosława Górczyńskiego w postaci płaskorzeźby wykonanej z brązu, przedstawiającej panoramę naszego miasta.

Płaskorzeźba  autorstwa Arkadiusza Latosa, już po raz drugi pomaga potrzebującym. Po raz pierwszy płaskorzeźba została wylicytowana przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego podczas licytacji odbywającej się na antenie Radia Ostrowiec, z której dochód został przeznaczony na stworzenie świetlicy na oddziale pediatrycznym w ostrowieckim szpitalu.

Tym razem płaskorzeźba została wylicytowana za kwotę 2 tys. złotych. Tuż po zakończeniu licytacji na niebie rozbłysły fajerwerki, które swoim blaskiem uświetniły ten wyjątkowy dzień.