Aktualności

III Ostrowiecka Gala Sportu

W sobotnie popołudnie w Hali Widowisko-Sportowej MOSiR odbyła się III Ostrowiecka Gala Sportu, której organizatorami były Kluby KSZO, KP KSZO 1929 i KSZO S.A., a także lokalne media. Gala była wydarzeniem promującym sport Ziemi Ostrowieckiej. Podczas uroczystości wyłonieni zostali najlepsi i najpopularniejsi zawodnicy i szkoleniowcy spośród 64 sportowców i 12 trenerów nominowanych do tytułu najlepszego Sportowca i Trenera, a także Odkrycie, Talent
i Drużyna 2017 roku. Wzorem ubiegłorocznej gali, przyznano wyróżnienia dla sportowców Olimpiad Specjalnych i Mecenasów Ostrowieckiego Sportu. Wydarzenie to było świętem 1500 sportowców zrzeszonych w 10 klubów sportowych
i funkcjonujących w nich 17 sekcjach sportowych, osiągających sukcesy na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej.

Uroczystego otwarcia III Ostrowieckiej Gali Sportu dokonał Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który pogratulował wszystkim sportowcom osiągniętych w roku ubiegłym wyników. Ze sceny złożył również podziękowania organizatorom, klubom sportowym oraz mecenasom i sponsorom. Szczególne podziękowania skierował do ostrowieckich kibiców oraz rodziców i opiekunów młodych sportowców za ich wsparcie i pomoc w realizacji planów sportowych swoich dzieci.

– Raul Lozzano, znany trener siatkarski, powiedział kiedyś spytany w jakim stopniu motywacją w sporcie są pieniądze. Bardzo mądrze i trafnie odparł, że żadne pieniądze nie dają takiej satysfakcji jak kibice. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim Państwu zgromadzonym na hali. Rodzicom, dziadkom, przyjaciołom ale przede wszystkim wiernym kibicom, za doping i najlepszą motywację jaką możecie dać naszym wspaniałym sportowcom – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.

Następnie na scenie pojawili się wyróżnieni i nagrodzeni sportowcy, którzy z rąk przedstawicieli mediów odbierali dyplomy, puchary, statuetki oraz nagrody.  W trakcie uroczystości odbyły się również występy artystyczne, a wśród nich zaprezentował się zespół Champion oraz tancerze ze Szkoły Tańca Twist.

Na zakończenie uroczystości Prezydent Jarosław Górczyński wspólnie z Posłem Andrzejem Kryjem wręczyli dwa najważniejsze, tego dnia, odznaczenia. Pierwsze z nich trafiło do rąk Sportowca 2017 Roku – Aleksanda Ozgi, zaś drugie do Trenera 2017 Roku – Roberta Serwina.

Podczas finału gali przy dźwiękach piosenki “We Are The Champions” oraz w blasku świateł i deszczu złotego konfetti na scenie pojawili się wszyscy sportowcy, trenerzy oraz mecenasi ostrowieckiego sportu.