Aktualności

Budowa hali na Targowisku Miejskim

W szybkim tempie powstaje nowa wiata handlowa zlokalizowana na Targowisku Miejskim. Wiata pod nazwą  “Mój Rynek” wraz z elektrownią fotovoltaiczną i towarzyszącą infrastrukturą techniczną powstaje na potrzeby promocji i sprzedaży produktów rolno-spożywczych.

Powierzchnia handlowa wewnątrz wiaty, wraz z węzłem sanitarnym, wyniesie 1054,50m2 i pomieści 61 miejsc handlowych. Wiata obudowana zostanie z dwóch stron płytą warstwową. Miejsca handlowe zlokalizowane pod wiatą wyposażone zostaną w oświetlenie oraz możliwość podłączenia do energii elektrycznej. Dodatkowo na terenie przyległym do wiaty będzie usytuowanych 6 nowych miejsc handlowych oraz 30 miejsc parkingowych.

Prace rozpoczęły się w grudniu 2017r. i postępują bardzo sprawnie.

– Warunki atmosferyczne pozwalają na to aby prace przebiegały nieprzerwalnie co sprawia, że inwestycja najprawdopodobniej ukończona zostanie przed terminem – mówił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. – To bardzo ważne aby halę oddać do użytku najwcześniej kiedy będzie to możliwe. Jest to istotne zarówno ze względu na osoby handlujące jak dokonujące zakupów na targowicy. Targowisko Miejskie jest jednym z największych placów targowych w naszym województwie. To nie tylko miejsce funkcjonowania setek punktów handlowych. To jedno z tych miejsc, które tworzą wizerunek i klimat naszego miasta. Popularność targowiska utrzymuje się na wysokim poziomie, pomimo zachodzących zmian w preferencjach konsumentów, powodujących, że handel przenosi się do dużych galerii handlowych. To miejsce, które również generuje setki miejsc pracy, dla osób samozatrudniających się, przedsiębiorczych i ciężko pracujących. Dlatego zamierzam wzmacniać nasz miejski targ, za pomocą tej i kolejnych inwestycji – dodał prezydent.

Jak zapowiedział Prezydent Jarosław Górczyński budowa hali jest pierwszym krokiem do kolejnych, dobrych zmian inwestycyjnych na tym obszarze.

– Koncepcja rozbudowy Targowska Miejskiego przewiduje budowę kolejnej hali na którą gmina posiada już przygotowany projekt. W planach jest również skomunikowanie Targowiska Miejskiego z ul. Kilińskiego i Chrzanowskiego co przyczyni się do odciążenia ulicy Kilińskiego i pozwoli na płynniejszy ruch w tej części miasta.

Marian Macias – właściciel firmy „ADMA” – wykonawca inwestycji, podziękował prezydentowi oraz dyrekcji targowiska i pracownikom Urzędu Miasta za nienaganną współpracę, która przyczynia się do sprawnej realizacji zadania.

– Do końca tygodnia chcemy w całości zamontować konstrukcję, następnie przystąpimy do kształtowania terenu pod kostkę, w marcu planujemy przykrycie hali i na koniec kwietnia zakończyć inwestycję – poinformował wykonawca.

Całkowity koszt zadania to 2.872.520,00 zł brutto. Kwota 999.999,00zł pochodzi z dofinansowania projektu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pozostała część kosztów pokryta zostanie z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.