Aktualności

Antoni Piechniczek gościem w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ponad 450 osób, trenerów rekrutujących się z całej Polski, uczestniczyło w kursokonferencji szkoleniowo –metodycznej Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowanej w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Świętokrzyskiej 11.

Głównym prelegentem kursokonferencji był Antoni Piechniczek – legenda polskiej piłki nożnej, znakomity trener- selekcjoner i szkoleniowiec. Prelekcje poprowadzili również: Robert Podoliński oraz Michał Mirota.

– Szanowni Państwo, to dla nas zaszczyt i ogromna przyjemność gościć w Ostrowcu Świętokrzyskim tak znakomite osoby związane z piłką nożną – mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Trener Antoni Piechniczek to legenda polskiej piłki nożnej. Cieszę się, że zarówno z jego doświadczenia jak i wielu innych wybitnych trenerów obecnych w dniu dzisiejszym w naszym mieście będą mogli skorzystać  młodzi adepci, uczestnicy tej kursokonferencji. Dziękuję Świętokrzyskiemu Związkowi Piłki Nożnej, że wybrał nasze miasto do zorganizowania dzisiejszego wydarzenia. Jestem przekonany, że jest to bardzo dobry wybór, gdyż Ostrowiec Świętokrzyski ma się czym pochwalić, mamy piękne obiekty sportowe, a także chlubną kartę historii piłki nożnej – dodał prezydent.

Antoni Piechniczek po raz pierwszy gościł w naszym mieście.

– Ostrowiec Świętokrzyski zrobił na mnie wspaniałe wrażenie – mówi trener Antoni Piechniczek. – Jestem po raz pierwszy w tym mieście, ale bardzo mi się tu podoba. Jestem zbudowany piękną lokalizacją i bardzo dobrą organizacją. Jeżeli chodzi o organizację drużyny piłki nożnej i klubu piłkarskiego to dla mnie zawsze najważniejszy był i jest trener. Ważny jest prezes, sponsorzy, jednak to trener decyduje o obliczu drużyny.

Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski podkreślił, że niezwykle ważna jest współpraca samorządów z klubami sportowymi.

–  Współpraca jaka występuje pomiędzy gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a klubami sportowymi, powinna być wzorem do naśladowania dla innych samorządów. Tutaj jest przykład współpracy, która układa się bardzo dobrze – mówi Mirosław Malinowski. – Ostrowiec Świętokrzyski zawsze był i nadal jest bardzo ważnym ośrodkiem piłkarskim na mapie Polski, a to dlatego, że władze samorządowe w szerokim zakresie wspierają sport, realizowane są tu programy sportowe dzięki, którym szkolona jest młodzież i dzieci – dodał Prezes ŚZPN.

Na ręce gospodarza miasta, Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski wspólnie z Antonim Piechniczkiem złożyli grawerton w podziękowaniu  za pomoc w zorganizowaniu szkolenia. Grawertony otrzymali również współorganizatorzy kursokonferencji Kamil Kutryba oraz Mariusz Łata – Radni Rady Miasta.