Aktualności

Rozświetlenie ostrowieckiej choinki

W miniony weekend, a dokładnie w niedzielne popołudnie, na ostrowieckim rynku zebrały się tłumy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, aby uczestniczyć we wspólnym rozświetleniu ogromnej ostrowieckiej choinki. Rodzinna impreza wprowadzająca Ostrowczan w czas przedświąteczny trwała od południa. Kilka minut po godzinie 16 rozpoczęło się odliczanie, a chwilę później na choince zabłysnęły kolorowe światełka.

– Bardzo się cieszę, że Państwo tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie – mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Takich spotkań w ramach inicjatywy „Miasto od nowa” organizujemy i będziemy organizować coraz więcej. Rynek musi tętnić życiem. Rozpoczęliśmy przedświąteczny czas i wszyscy wspólnie powinniśmy przeżywać go radośnie. Mam nadzieję, że u każdego z Państwa był Święty Mikołaj. Prezenty są bardzo miłe, ale bardzo ważne jest to, żeby te prezenty nie tylko przyjmować, ale także obdarowywać nimi innych.

Na zakończenie spotkania prezydent obdarowywał mieszkańców słodkimi prezentami. Wcześniej odbyły się m. in. koncerty muzyczne, warsztaty cyrkowe oraz pokaz tańca.