Aktualności

Pamiętając o bezpieczeństwie dzieci

W czwartkowe do południe w sali teatralno-kinowej odbyła się lekcja na temat zdrowia i bezpieczeństwa, w której udział wzięły pierwszaki z ostrowieckich szkół.

Dzieciom towarzyszył Prezydent Jarosław Górczyński, który życzył wszystkim wspaniałej zabawy i prosił, aby zawsze dbały o swoje bezpieczeństwo.

– Od września rozpoczął się nowy okres w waszym życiu, staliście się uczniami. Życzę, aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy, aby nauka była dla Was przyjemnością. Mam nadzieję, że każdy z Was w szkole znajdzie prawdziwego przyjaciela, być może na całe życie. Pamiętajcie jednak o zasadach bezpieczeństwa, to bardzo ważne, abyście przestrzegali je podczas drogi do szkoły oraz z powrotem do domu. Nie zapominajcie również o przestrzeganiu higieny. Dzięki prostym zasadom możemy uniknąć wielu chorób – zwrócił się do pierwszaków Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. – A dzisiaj życzę Wam wspaniałej zabawy!

Dzieciom na scenie, w asyście policjantów i strażaków, towarzyszył tańczący i śpiewający – jeż Edek, a spektakl pod tytułem „W KRUSikowie – przygody pszczółki KRUSzynki i trzmiela OKRUSzka” na temat bezpieczeństwa w gospodarstwach rolniczych, przygotowali pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Strażacy z ostrowieckiej komendy, opowiadali o swojej codziennej pracy i prezentowali odzież, w jakiej wyjeżdżają do akcji. Z kolei policjanci zaprezentowali jak wygląda kierowanie ruchem przez funkcjonariusza. Wszystko to okraszone było dawką zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole.

Finałem spotkania była wielka klasówka, podczas której dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez ekspertów. Po zakończeniu spotkania, każdej klasie zrobione zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Akcja “Pierwszaki” zorganizowana została przez redakcję “Echa Dnia”.