Aktualności

Ostrowiecki Hubertus 2017

3 listopada w dzień św.Huberta w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście uczczono święto myśliwych, leśników oraz jeźdźców i tym samym rozpoczęto sezon polowania jesienno-zimowego. Uroczystości ku czci patrona myśliwych i leśników św. Huberta, rozpoczęły się mszą świętą w kościele Św.Kazimierza na osiedlu Pułanki. Druga część uroczystości, o charakterze biesiadnym, odbyła się w restauracji Panorama. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych na czele z Prezydentem Jarosławem Górczyńskim, który z tej okazji na ręce Tomasza Marcinowskiego, Grzegorza Jelonka i Eugeniusza Dregera, złożył wszystkim myśliwym życzenia wszelkiej pomyślności oraz wielu radosnych chwil w łowisku.

-Dzisiejszy dzień jest ważnym dniem dla całej braci myśliwskiej, którą łączy pasja, zawód, i zamiłowanie do przyrody. Z tej okazji życzę Wam wszelkiej pomyślności oraz dobrych wyników w nadchodzącym sezonie – powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Był to pierwszy ostrowiecki Hubertus zorganizowany wspólnie przez wszystkie koła łowieckie z regionu. Organizatorami uroczystości były trzy koła łowieckie: “Jarząbek”, “Pustułka” i “Dudek”.