Aktualności

Nowe osiedle mieszkaniowe

W dniu dzisiejszym prezydent Jarosław Górczyński w towarzystwie prezesa OTBS Piotra Dasiosa oraz radnych Rady Miasta Mariusza Łaty, Kamila Stelmasika oraz Arona Pietruszki odwiedzili plac budowy nowo powstającego Osiedla Kopernika 34A usytuowanego na terenie dawnych Zakładów Odzieżowych „Gambo”, gdzie zapoznali się z prowadzonymi obecnie postępami prac budowlanych.

W skład osiedla wejdą 2 budynki wielorodzinne, mieszkalne o podwyższonym standardzie, składające się z 5 kondygnacji naziemnych oraz kondygnacji podziemnych, w których zaprojektowano hale garażowe z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych oraz pomieszczenia piwniczne.

-Jestem bardzo zadowolony z tempa prac – mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Pamiętajmy, że jest to budowa w ramach inicjatywy „Miasto od Nowa”. Wszyscy wiemy, a szczególnie mieszkańcy okolicznych bloków, jak ten teren nie tak dawno wyglądał. To była  bardzo dobra inicjatywa radnych. Chciałbym podziękować radnym: Agnieszce Rogalińskiej, Kamilowi Stelmasikowi, Mariuszowi Łacie, Aronowi Pietruszce, którzy od samego początku uspokajali mieszkańców i zapewniali, że  teren ten zostanie uporządkowany i zagospodarowany. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Ostrowieckim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, na czele z prezesem Piotrem Dasiosem dzisiaj możemy się cieszyć tą budową. Zakupem mieszkań na nowo powstającym osiedlu interesują się zarówno mieszkańcy naszego miasta jak i osoby, z poza, mieszkające kilkadziesiąt kilometrów dalej. Decyzje o zakupie mieszkań w naszym mieście podyktowane są, często względami ekonomicznymi, a także możliwościami rozwoju zawodowego i osobistego. Dziękuję również mieszkańcom okolicznych bloków za cierpliwość i wyrozumiałość w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi i hałasem – dodał prezydent.

– Obecnie mamy podpisanych 36 aktów notarialnych oraz 8 rezerwacji – mówi prezes OTBS Piotr Dasios. – Na pewno wiosną przyszłego roku ruszy kolejna fala sprzedażowa. Obecnie realizowany jest drugi z ośmiu etapów budowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonawcy. Wszystko jest zaplanowane i realizowane w terminie. Na pewno ceny mieszkań ustalone rok temu nie wzrosną. Oferujemy mieszkania od 53 metrów kwadratowych do ponad stu metrów – mówi prezes OTBS.