Aktualności

II ostrowiecka “Mleczna Gala”

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zabiegając o pozyskanie młodych mieszkańców w wieku produkcyjnym, którzy zwiążą się z naszym miastem na stałe podejmując w nim  pracę oraz zakładając tu swoje rodziny, prowadzi szereg działań skierowanych do dzieci oraz młodych mieszkańców naszego miasta.
Stąd też, z inicjatywy Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego, w dniu wczorajszym odbyła się II edycja Mlecznej Gali.  Event ten ma na celu w szczególności zbudowania od najmłodszych lat dziecięcych poczucia przywiązania do miejsca zamieszkania, które w przyszłości przyczyni się do pozostania w naszym mieście, a tym samym podjęcia tu edukacji, pracy, założenia rodziny oraz biznesów. Drugim celem akcji jest zachęcenie do dokonywania formalności meldunkowych osób młodych, zamieszkujących na terenie gminy, a nie posiadających tu meldunku.

II edycja „Mlecznej Gali” odbyła się w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sandomierskiej 26A. Tym razem event skierowany został do małych ostrowczan urodzonych w miesiącach kwiecień – sierpień 2017 roku i zameldowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim, wysłano około 200 zaproszeń. W rezultacie na gali Prezydent Miasta Jarosław Górczyńaki powitał osobiście 77 małych ostrowczan przekazując im wyprawkę z napisem “Bociania sprawka – Prezydencka wyprawka”. W uroczystości udział wzięło około 200 osób, najmłodszych ostrowczan i ich rodziców, dziadków oraz starszego rodzeństwa.

– To dla mnie niezwykły zaszczyt i przyjemność gdy na zaproszenie odpowiada tak duże grono osób – podkreślił prezydent. Dzieci są przyszłością każdej rodziny, i drogowskazem rozwoju miasta . To właśnie dzieci będą w przyszłości wyznaczać kierunek w jakim podążać będzie Ostrowiec Świętokrzyski. Dlatego dokładamy wszelkich starań aby nasze miasto było miejscem przyjaznym, otwartym i bezpiecznym. Aby Państwa dzieci dojrzewały tu szczęśliwe i kształciły się w dobrych szkołach, dających perspektywy i praktyczne wykształcenie. To również dla Państwa rozpoczęliśmy najnowsze miejskie inwestycje, którymi są otwarte baseny na Rawszczyźnie, oraz Ostrowiecki Browar Kultury – dodał prezydent.

Głównym punktem spotkania była rozmowa z psychologiem Marią Rotkiel nt. „Jak wychować szczęśliwe dziecko – czyli o podstawach współczesnej psychologii i pedagogiki”, w programie nie zbrakło porad lekarza pediatry Magdaleny Klimas.

– W wychowaniu swoich pociech ważna jest konsekwencja – mówi Maria Rotkiel.  Jednak nie ta, która każe aby zakazywać dzieciom wszystkiego, co uważamy za niewłaściwe. Warto pozwolić aby nasze smyki mogły wyrażać swoje zdanie i opinię, nawet jeśli nie do końca się z nią zgadzamy. To uczy asertywności i siły charakteru, a cechy te wykształcone w młodym wieku będą procentować również i dorosłości. Apeluję również i podkreślam, w szczególności do mam – oszczędzajcie się i dbajcie o swoje zdrowie, fizyczne i psychiczne, bo szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko – podkreślała Maria Rotkiel.

Na sali zadbano o starsze dzieci, które spędziły miło czas na zabawie z animatorami.

Narodziny dziecka to wspaniałe i radosne wydarzenie dla całej rodziny. Bez wątpienia jedno z najważniejszych w życiu. Kolejne miesiące są równie piękne, ale zarazem wymagające wysiłku i ogromu poświęconego czasu. Dlatego inicjatywy takie jak Mleczna Gala bez wątpienia są potrzebne i mile widziane. Warto dostrzegać potrzeby i doceniać młodych rodziców, warto również integrować ich środowisko poprzez wspólne spotkania.