Aktualności

Koszulki dla ostrowieckich sportowców

Na co dzień nasi judocy są uczniami i uczestnikami zajęć w Warsztatach Terapii  Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Szansa”, Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Razem”, Zespołu Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 31, Publicznego Gimnazjum Nr 5 oraz Publicznego Gimnazjum w Szewnie. Na treningach spotykają się dwa razy w tygodniu, gdzie ciężko trenują i w pełni oddają się swojej pasji.

Judocy pomimo swoich niepełnosprawności to rasowi sportowcy. Oddają się z pasją treningom i z dumą reprezentują Ostrowiec Świętokrzyski na wielu zawodach w całym kraju. Ich zapału i zaangażowania z pewnością mogliby im pozazdrościć pełnosprawni sportowcy. Są oni bowiem przykładem na to jak należy podchodzić do treningów oraz zawodów. Zarówno z powagą jak i zaangażowaniem ale także z dystansem i szacunkiem do przeciwników.

W ramach dobrej współpracy i promocji miasta poza jego granicami prezydent Jarosław Górczyński ufundował zawodnikom koszulki na zawody sportowe obrandowane logiem ich klubu sportowego oraz symbolem rodzimego miasta.

To dla mnie przyjemność, że tak wspaniali ludzie, zadziwiający mnie swoją energią i pozytywnym podejściem do życia reprezentują nasze miasto, dając piękny przykład jak należy uprawiać dyscypliny sportowe. Pełni zaangażowania, w duchu fair play trenują i zdobywają liczne nagrody na turniejach w całym kraju – powiedział prezydent.