Aktualności

Prestiżowa nagroda dla Dariusza Wierzbińskiego

Po raz 17 obchodzony był w naszym mieście Dzień Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego zorganizowany przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Stowarzyszenie „Samorządność i Przedsiębiorczość”.

– Bardzo cenię sobie współpracę ze środowiskiem rzemieślników i przedsiębiorców – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – To środowisko uczy poszanowania dla pracy. Bardzo mocno wspieram to środowisko np. poprzez obniżanie podatków od środków transportu. Warto przyciągać przedsiębiorców do Ostrowca i zapewniać im rozwój. Dziś miałem również przyjemność nagrodzić specjalną nagrodę ostrowieckiego przedsiębiorcę Dariusza Wierzbińskiego. Miał on duży wpływ na podjętą przeze mnie, w tym roku, decyzję dotyczącą obniżenia nawet o 70% stawek podatku od transportu. Ta decyzja spowodowała, że wiele firm zaczęło w naszym mieście rejestrować swoje floty samochodów.

O dużym znaczeniu uroczystości i rosnącej kondycji ostrowieckiego rzemiosła i przedsiębiorczości mocno podkreślał Starszy Cechu:

– Pozycja ostrowieckiego rzemiosła jest bardzo dobra i stale poprawia się – mówi Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Marcin Jabłoński.- Coraz więcej przedsiębiorców przystępuje do cechu. Gospodarka Ostrowca poprawia się i to nas bardzo cieszy. Na pewno będziemy kontynuować swoją pracę, a nowym pomysłem jest utworzenie klasy rzemieślniczej, a być może w przyszłości powstanie szkoła rzemieślnicza.