Aktualności

240 lat kościoła w Szewnie

To już 240 lat odkąd w  1777 roku z fundacji księdza Sebastiana Pisulewicza powstał utrzymany w stylistyce późnego baroku, kompleks budynków kościelnych. Składa się na niego kościół, plebania i dwie wikarówki. Wszystkie budynki zlokalizowane są na planie krzyża, a sam kościół stylizowany był na świątynię jerozolimską. Główne ramię stanowi kościół, poprzecznie usytuowane są symetrycznie dwie wikarówki połączone schodami lustrzanymi, a przedłużeniem jest plebania. Wszystkie te obiekty są wykorzystywane do dziś.

Tak piękna rocznica, nie mogła obyć się bez uroczystej mszy świętej, koncelebrowanej przez Bp Adama Odzimka. Poza tym parafianie mieli okazję posłuchać klimatycznego koncertu utalentowanej sopranistki, a także obejrzeć specjalnie przygotowaną na ten cel prezentację, opisującą długą i ciekawą historię parafii.

Na sam koniec serdeczne życzenia złożyli zaproszeni goście. Prezydent Jarosław Górczyński wręczył proboszczowi parafii Janowi Burtynowi okoliczny grawerton, pogratulował dobrej pracy na rzecz swojej parafii i złożył życzenia wielu kolejnych lat posługi duszpasterskiej w dobrym zdrowiu.