Aktualności

Kolejne dofinansowanie dla Ostrowca Świętokrzyskiego

W dniu dzisiejszym Prezydent Jarosław Górczyński oraz Marszałek Adam Jarubas złożyli podpisy pod preumową  na termomodernizację trzech ostrowieckich budynków użyteczności publicznej: budynku MCK, Urzędu Miasta oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”. Wartość inwestycji to blisko 6 milionów złotych, a dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 3,6 mln zł.

– Mamy dzisiaj kolejny dobry dzień, dobrych wiadomości dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi Prezydent Jarosław Górczyński. – Realizacja zadań wynikających z podpisanej umowy przysłuży się szerokiej grupie mieszkańców, ponieważ z obiektów kultury korzysta wielu ostrowczan oraz osób odwiedzających nasze miasto. Jak widać nasze miasto Ostrowiec Świętokrzyski oraz jego otoczenie zmienia się na lepsze, można powiedzieć, że odradza się i staje się Miastem Od Nowa.

– Bardzo podoba mi się idea Miasta od Nowa – mówi Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.- Zapewne nie chodzi tylko o podejście infrastrukturalne, ale również społeczne. Ostrowiec Świętokrzyski jest prawdziwym liderem, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych. Tylko w ostatnich tygodniach to miasto uzyskało wsparcie na rozbudowę Targowiska Miejskiego i na zabezpieczenie przeciwpowodziowe. To udowadnia wysoki potencjał administracyjny miasta. Realizacja projektu termomodernizacji przyczyni się do zmniejszenia kosztów utrzymania budynków oraz do wymiany źródeł ciepła, co ma wymiar ekologiczny. Ostrowiec odnosi pasmo sukcesów z czego bardzo się cieszę.