Aktualności

Złote gody w ostrowieckim Pałacu Ślubów

“Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny Uroczyście oświadczam, że wstępuje w związek małżeński … i przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” Takie słowa wypowiedzieli pięćdziesiąt lat temu Państwo Teresa i Mieczysław Snopowie, Maria i Władysław Matysiakowie oraz Józefa i Mieczysław Mroczkowscy.

Pięćdziesięcioletni jubileusz pożycia małżeńskiego Państwa Snopów, Matysiaków i Mroczkowskich, odbył się w sobotnie popołudnie w Pałacu Ślubów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uroczystość była okazją, do wręczenia przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego dostojnym jubilatom medali „ Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawane przez prezydenta RP oraz listów gratulacyjnych i symbolicznych statuetek w kształcie serca.

Prezydent wręczając szanownym Jubilatom kwiaty, złożył im również serdeczne życzenia zdrowia i samych radosnych dni oraz kolejnych pięćdziesięciu, wspólnie spędzonych lat.

Małżonkowie podkreślili, że receptą na udany i tak długi związek jest wzajemny szacunek i tolerancja wobec drugiej osoby. Dostojni Jubilaci podziękowali sobie za wspólne 50 lat spędzonych razem.

Powinszowania dzieci oraz wnuków były bardzo wzruszające, pełne wdzięczności oraz miłości. Rodzina szanownych jubilatów dziękowała im przede wszystkim za ciepło rodzinne, za okazane uczucia oraz za codzienny trud.