Aktualności

Weekendowe wydarzenia pod patronatem prezydenta

Pierwszy miesiąc wakacji mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mają już za sobą. Mimo, iż wakacyjnych dni ubywa, imprez w mieście przybywa i nie brakuje rozrywek zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dbając o to aby w weekendowe dni zapewnić mieszkańcom naszego miasta wiele atrakcji, organizowane jest szereg imprez.

W miniony weekend pod Patronatem Prezydenta Jarosława  Górczyńskiego odbyły się dwa duże wydarzenia. Pierwsze z nich to Seans Nocy Letniej ze strefą zabaw dla dzieci podczas, którego na Rynku Miejskim wyświetlone zostały dwa filmy dla dzieci “Księżniczka Mononoke” oraz “Pszczółka Maja”, projekcjom tym towarzyszyło wiele zabaw animacyjnych wraz z warsztatami. Wieczorami wyświetlone zostały filmy również dla starszej widowni “Ile waży koń trojański” i “Niezniszczalni 2”.

Natomiast w niedzielne popołudnie na boisku przy ulicy Dziewulskiego odbyło się uroczyste rozpoczęcie Turnieju Ogrody 2017. Turniej potrwa do 20 sierpnia podczas, którego rozegranych zostanie 130 meczy, a udział w nich weźmie 600 zawodników i zawodniczek w 10 kategoriach wiekowych.

– Wakacje to w szczególności czas dla najmłodszych, dlatego też zawsze chętnie wspieram organizowane dla nich wydarzenia, aby wakacyjny okres spędzili beztrosko, wesoło i bezpiecznie – podkreśla prezydent.