Aktualności

Święto plonów – powiatowe dożynki w Bodzechowie

Dożynki to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów, które zakorzeniły się w naszej tradycji i nakazują okazywanie wdzięczności za trud włożony w zbiór plonów, z których korzystamy. To najpiękniejszy dzień w roku dla rolnika – święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy.

W minioną niedzielę święto swoje obchodzili rolnicy z powiatu ostrowieckiego. W tegorocznych Dożynkach Powiatu Ostrowieckiego udział wziął prezydent Jarosław Górczyński, który serdecznie podziękował rolnikom za mozolną pracę.

-Należą się Państwu słowa najwyższego uznania oraz gorące podziękowania za trud wkładany w tworzenie lepszego jutra. To dzięki Waszym wysiłkom możemy cieszyć się obfitymi zbiorami z polskich pól i sadów. Praca rolników jest dowodem szacunku dla tradycji ojców, którą pieczołowicie kultywujecie i przekazujecie nowym pokoleniom – powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Na ręce tegorocznych starostów dożynek Pani Wioletty Haraźnej oraz Pana Stanisława Malinowskiego prezydent złożył wszystkim rolnikom, serdeczne życzenia osobistych i zawodowych sukcesów, pomyślności, obfitych plonów w przyszłym roku, a także miłego świętowania.