Aktualności

Finał Turnieju Piłkarskiego Ogrody 2017

W niedzielne popołudnie w Hali KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej odbyło się podsumowanie dwutygodniowego Turnieju Piłkarskiego Ogrody 2017. Podczas turnieju rozegranych zostało 130 meczy, a udział w nich wzięło ponad 600 zawodników i zawodniczek w 10 kategoriach wiekowych.

Finał turnieju rozpoczął się rozgrywkami wyłaniającymi zwycięzców, następnie Prezydent Jarosław Górczyński wręczając uczestnikom imienne dyplomy pogratulował wyników, a pucharami oraz licznymi nagrodami uhonorował laureatów.

– W piłce jak w życiu, sukces tkwi w głowie. Musisz uwierzyć, że jesteś najlepszy i potem udowodnić, że tak rzeczywiście jest. Gratuluję zwycięzcom ale i przegranym. Bo zwycięstwo przynosi radość, a porażki uczą nas i mobilizują do lepszej pracy – powiedział prezydent Jarosław Górczyński. – Piłka nożna, jak żaden inny sport, o czym przekonujemy się dziś na własne oczy, jednoczy pokolenia. Proste zasady gry, niewielkie potrzeby sprzętowe sprawiają, że kopać piłkę może każdy i niemalże wszędzie. Jednak aby osiągać sukcesy nie wystarczy tylko o tym marzyć. Potrzebna jest determinacja i trening charakteru, który uczy nas aby nie ulegać pokusom oddalającym nas od celu. Jeżeli w planach jest poranny trening, to ciało powinno być wypoczęte i wyspane, a umysł odprężony. Profesjonalizmu w działaniu, nie tylko w sporcie, ale i w nauce, pracy, życiu publicznym, uczymy się od najmłodszych lat. Życzę szczególnie Wam młodzi piłkarze, wielu sukcesów ale i radości. Nie poddawajcie się walczcie i pracujcie nad sobą. Słuchajcie rodziców i trenerów, a będziecie odnosić jeszcze wiele wspaniałych sukcesów – dodał Prezydent.

Podczas przemówienia nie zbrakło również gratulacji i podziękowań dla organizatorów Turnieju.

– Dziękuję organizatorom, Kamilowi Kutrybie i Emilowi Banasikowi, za ogrom pracy, którą włożyli w to aby Turniej Ogrody 2017, był widowiskowy dla widzów i pełen emocji dla uczestników – powiedział Prezydent.

Wsparciem dla tegorocznych organizatorów byli również Radni Rady Powiatu: Łukasz Dybiec i Agnieszka Rogalińska oraz Radni Rady Miejskiej: Marta Woźnicka-Kuzdak, Joanna Pikus oraz Mariusz Łata.

Prezydent podziękował również organizatorom poprzednich edycji Turnieju Piłkarskiego Ogrody: Andrzejowi Wieczorkowi, Andrzejowi Sękiewiczowi oraz Henrykowi Rożnowskiemu.