Aktualności

Spotkanie informacyjne Krajowej Izby Fizjoterapeutów

W piątek 9 czerwca br. w sali konferencyjnej MOSiR prezydent Jarosław Górczyński wspólnie z ostrowieckimi fizjoterapeutami spotkali się z przedstawicielami Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Spotkanie  dotyczyło w szczególności ustawy z 2015 roku na mocy której do 31 maja 2018 roku powstać ma krajowy rejestr fizjoterapeutów, dzięki któremu każdy pacjent będzie mógł zweryfikować jego kwalifikacje.

Pan Damian Włodarczyk, fizjoterapeuta i jeden z organizatorów spotkania zwracał uwagę na sytuację jaka obecnie funkcjonuje w Zakładach Opieki Zdrowotnej i gabinetach fizjoterapeutycznych, gdzie o kwalifikacjach zatrudnianych fizjoterapeutach  wie i jest poinformowany jedynie pracodawca.

Zdaniem Macieja Krawczyka, doktora habilitowanego nauk medycznych i prezesa Krajowej Izby Fizjoterapeutów, brak istnienia takiego rejestru ma negatywny wpływ nie tylko dla pacjentów ale również dla środowiska fizjoterapeutów.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również o planach Krajowej Izby Fizjoterapeutów i obecnych pracach nad utworzeniem kodeksu etyki zawodowej.