Aktualności

Absolutorium dla prezydenta

Obradująca 12 czerwca br. XLV Sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego pozytywnie oceniła działalność Prezydenta Miasta w 2016 roku. Na 22 obecnych radnych, 18 głosowało za absolutorium dla prezydenta Jarosława Górczyńskiego, czterech radnych wstrzymało się od głosu. W sprawozdaniu za 2016 rok prezydent, skupił się początkowo na rekordowej nadwyżce budżetowej wypracowanej w ubiegłym roku. Dochody gminy Ostrowiec w ubiegłym roku wyniosły 231, 5 miliona złotych, natomiast wydatki 208,9 miliona złotych. Daje to nadwyżkę, wynoszącą 20 milionów 755 tysięcy 767 złotych.

– To był dobry rok dla naszego miasta – mówił Jarosław Górczyński.- Dzięki temu możemy spełnić marzenia mieszkańców i reaktywować odkryte baseny. Kolejną inwestycją jaką będziemy realizować dzięki nadwyżce będzie zadaszenie amfiteatru. Przypominam, że w ubiegłym roku nie podnieśliśmy podatków od nieruchomości i obniżyliśmy podatki od środków transportowych. Świadczy to o tym, że wspólnie możemy mądrze gospodarować budżetem miasta. Ważną decyzją była również zgoda Rady Miasta na kupno kolejnych terenów inwestycyjnych, dzięki czemu jesteśmy obecnie właścicielami ponad 50 hektarów takich działek. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo brakowało w naszym mieście terenów inwestycyjnych. Mowa była również o remontach w obiektach oświatowych, budowie bloku socjalnego, rozpoczęciu budowy Ostrowieckiego Browaru Kultury, zlikwidowaniu pustostanów po zakładzie „Gambo” i przygotowaniu terenu pod budowę bloków mieszkalnych, remontach drogowych, realizacji Budżetu Obywatelskiego oraz akcji „Osiedle od Nowa”.

Na zakończenie Sesji prezydentowi gratulacje złożyła przewodnicząca Rady Miasta, Pani Irena Renduda-Dudek gratulując sukcesów i determinacji w dążeniu do realizacji postawionych celów. Swoje gratulacje złożyli również obecni na sali goście, Arkadiusz Bąk – przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego oraz Jerzy Brożyna – przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Prezydent dziękując radnym za słuszne decyzje i dobrze wykonaną, w roku ubiegłym, pracę na rzecz mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, wręczył im pinsy z herbem naszego miasta.

– Razem pracujemy dla tego miasta i wszyscy staramy się, żeby mieszkańcom żyło się jak najlepiej. Niech te symboliczne herby nam o tym przypominają – powiedział prezydent Jarosław Górczyński.