Aktualności

Przesunięcia budżetowe

– O tym jak ważna, potrzebna i jak wielkim poparciem społecznym cieszy się idea reaktywacji basenów pod chmurką, naocznie i wielokrotnie przekonałem się czytając opinie mieszkańców na portalach internetowych, czy też rozmawiając z mieszkańcami miasta podczas licznych spotkań. Tysiące polubień i setki komentarzy, gdzie 99% z nich jest pozytywnych, to w tym wypadku standard. Stąd też wiem, że nie tylko ja uważam, że warto podjąć się tej inwestycji, wiem, że jest to życzenie większości mieszkańców naszego miasta – powiedział prezydent Jarosław Górczyński podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta.

Dzisiejsze posiedzenie Sesji Rady Miasta dotyczyło przesunięcia środków w budżecie miasta na remont odkrytych basenów na “Rawszczyźnie” podczas, której radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu niezbędnych środków na realizację tej inwestycji. Termin oddania do użytku odkrytych basenów to koniec lipca br., a wartość inwestycji opiewa na 5 mln 900 tys. zł. W realizacji odbudowy basenów wykorzystane zostaną istniejące niecki basenowe dzięki czemu koszty realizacji inwestycji są niższe. Pierwszy etap to oddanie do użytku dwóch basenów, kolejne natomiast to budowa zjeżdżalni.

– Jest to bardzo ważne zadanie do realizacji. Odkryte baseny uzupełnią ofertę w zakresie sportu jaką obecnie daje kryta pływalnia „Rawszczyzna”, która jest wizytówką naszego miasta – podkreślił prezydent.