Aktualności

Piłkarski sukces ostrowieckich uczennic

Prezydent Jarosław Górczyński gościł w ostrowieckim magistracie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim– Mistrzynie Województwa Świętokrzyskiego, które w Ogólnopolskim Turnieju  Tymbarku „Z podwórka na stadion” zajęły piąte miejsce.

Na boisku podczas ogólnopolskiego turnieju dziewczyny reprezentowały województwo świętokrzyskie. Zawodniczki na co dzień trenują podczas lekcji wychowania fizycznego, ale w skład drużyny wchodzą także zawodniczki KSZO Ostrowiec.

Zawodniczki na pytanie prezydenta co chciałyby dostać w nagrodę za osiągnięty sukces odpowiedziały, że więcej lekcji z wychowania fizycznego.

– To bardzo miło, że mamy tak uzdolnioną młodzież – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Ukłon także w stronę pedagogów, którzy przyczynili się do ich sukcesu. Obserwując zapały sportowe ostrowickiej młodzieży potwierdza się słuszność mojej decyzji o zwiększeniu liczby zajęć z wychowania fizycznego oraz udostępnieniu szkół w piątki po południu i w soboty, dzięki której dzieci w bezpiecznym miejscu mogą uprawiać sport.

Na zakończenie prezydent pogratulował dziewczętom osiągniętego sukcesu i wręczył sportowe niespodzianki.