Aktualności

Bloki w budowie

Przy ulicy Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim trwają prace przy budowie nowych budynków wielorodzinnych. Prezydent Jarosław Górczyński wspólnie z Prezesem OTBS, Piotrem Dasiosem odwiedził plac budowy celem zapoznania się z postępem realizowanych prac. Obecnie wykonano dwa wielkie wykopy pod fundamenty nowych bloków.

– Prace postępują bardzo sprawnie za co chciałbym podziękować Panu prezesowi Piotrowi Dasisowi – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Większość mieszkań już zostało sprzedanych. Tempo prac jest duże i termin oddania bloków w przyszłym roku jest niezagrożony.

Osiedle Kopernika 34 A będzie usytuowane na terenie dawnych Zakładów Odzieżowych „Gambo”, na działce o powierzchni ponad 6500 m kw. W skład osiedla wejdą 2 budynki wielorodzinne, mieszkalne o podwyższonym standardzie, składające się z 5 kondygnacji naziemnych oraz kondygnacji podziemnych, w których zaprojektowano hale garażowe z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych oraz pomieszczenia piwniczne (komórki lokatorskie) i techniczne. Na terenie osiedla przewidziana jest część rekreacyjna, z nowoczesnym placem zabaw oraz parkingi dla gości. Kopernika 34 A będzie osiedlem ogrodzonym i podłączonym do miejskiej sieci ogrzewania MEC. Mieszkania będą oferowane w stanie deweloperskim, do własnej aranżacji.

– 50 mieszkań na 80 zaplanowanych do wybudowania jest już sprzedanych mówi prezes OTBS Piotr Dasios. – Zainteresowanie jest bardzo duże. Jest zapotrzebowanie na mieszkania mniejsze, średnie i duże. Zostaną wybudowane lokale o powierzchni od 56 m. kw aż do 133 m. kw. Lokalizatorzy będą mogli decydować o rozkładzie pomieszczeń w swoim mieszkaniu poprzez zmianę układu ścian działowych jeszcze w trakcie budowy bloków. Nowoczesna elewacja oraz przestronne balkony i tarasy podniosą atrakcyjność tego miejsca.