Aktualności

Sezon remontów rozpoczęty

Na ostrowieckich drogach coraz częściej spotykamy utrudnienia związane z licznymi pracami remontowo-budowlanym. Obecnie trwają prace na ulicy Las Rzeczki oraz Staszica, a niebawem prace rozpoczęte zostaną również na ulicy Sportowej. W ramach remontu wymienione będą krawężniki, nawierzchnia i uzupełniona zostanie kanalizacja deszczowa. Zaplanowano również remont ulicy Pogórze w dzielnicy Częstocice.

– Temat stanu dróg bardzo często poruszany był na ostatnio prowadzonych zebraniach sprawozdawczych rad osiedli, dlatego też osobiście, systematycznie wizytuję drogi  aby móc podjąć decyzję co do kolejności i potrzeb  remontów oraz  oszacowania stopnia realizacji istniejących już prac remontowych – powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Bardzo ważnym i pilnym tematem dla naszego miasta jest przygotowanie terenów pod inwestycje. Dlatego obecnie trwają też prace związane z uprzątnięciem, zakupionego przez Gminę w ubiegłym roku, terenu przy ulicy Bałtowskiej. Z uwagi na fakt, iż teren jest duży, bo sięga ponad 20 hektarów działek, prace związane z uprzątnięciem, uzbrojeniem i przygotowaniem infrastruktury potrwają dwa lata i kosztować będą 12 milionów 200 tysięcy złotych.