Aktualności

Ostrowiecki Wielkanocny Ryneczek

Tradycyjnie w przedświąteczny weekend na ostrowieckim rynku odbył się kiermasz pod hasłem „Wielkanocny Ryneczek”. Przez dwa dni w centrum miasta przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla małych jak i starszych mieszkańców naszego miasta. Podczas kiermaszu w budkach na Rynku można było kupić świąteczną dekorację, albo coś przygotować według własnego wzoru podczas warsztatów plastycznych. Warsztaty plastyczne cieszyły się największą popularnością wśród najmłodszego grona mieszkańców odwiedzających w tych dniach kiermasz.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z ostrowieckich szkół i przedszkoli, ale także chóry „Canto Amici” oraz „Ad Libitum”, zespoły „Tremolo”, wokaliści ze studia wokalnego „Pandora”, czy Katolickiego Zespołu Edukacyjnego.

W niedzielę ogłoszono wyniki „II Rodzinnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocną” oraz zaprezentowano misterium w wykonaniu uczniów z PSP Nr7. Prezydent Jarosław Górczyński, który tego dnia towarzyszył mieszkańcom podczas Wielkanocnego Kiermaszu wręczył laureatom konkursu nagrody oraz złożył wszystkim mieszkańcom zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.