Aktualności

Inwestycje drogowe

Podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński poinformował, że w bieżącym roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczy na przebudowę i remonty dróg w naszym mieście16 milionów złotych.

W dniu dzisiejszym nastąpiło przekazanie placu budowy na ulicy Las Rzeczki, które symbolicznie rozpoczyna sezon prac drogowych na ostrowieckich ulicach.

– Rozpoczynamy sezon prac związanych z remontami dróg miejskich – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Łączne nakłady na tego typu inwestycje, jakie przewidujemy w tym roku wynoszą aż 16 milionów złotych. To dwukrotnie więcej niż w 2016 roku.

Od jutra Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych zajmie się przebudową ulicy Las Rzeczki, która kosztować będzie 1,6 miliona złotych. W ramach przeprowadzonego remontu na odcinku kilometra, całkowicie wymieniona zostanie podbudowa, położona nowa nawierzchnia, wymienione krawężniki oraz postawione oświetlenie.

Prezydent poinformował, że rozstrzygnięto już przetargi na remonty ulic Sportowej – za  160 tysięcy złotych oraz Staszica – za 138 tysięcy złotych. Oba remonty rozpoczną się niebawem i będą zrealizowane do końca maja.

Mamy już ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Rzeczki, którego wartość inwestycyjna to około 8 milionów złotych. Powinniśmy go rozstrzygnąć do końca miesiąca. Potem będziemy ogłaszać kolejne, więc z góry przepraszam mieszkańców za utrudnienia – dodaje prezydent.

Prezydent Jarosław Górczyński serdecznie podziękował radnym: Irenie Kowalczyk – Kwiecień, Danucie Barańskiej, Agnieszce Rogalińskiej i Halinie Sławek, które były inicjatorkami przebudowy ulicy Las Rzeczki.