Aktualności

Spotkanie ze słuchaczami ostrowieckiego UTW

W dniu dzisiejszym w murach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. prezydent Jarosław Górczyński spotkał się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w celu zapoznania ich z obecną sytuacją gospodarczą naszego miasta oraz planami na przyszłość.

Podczas spotkania poruszona została kwestia kondycji kadrowej firm inwestujących i rozwijających się w Ostrowcu Świętokrzyskim, dzięki którym znacznie poprawiła się sytuacja na ostrowieckim rynku pracy. Kolejnym ważnym tematem były zrealizowane inwestycje drogowe w naszym mieście, oraz plany na kolejne remonty i budowy dróg. Prezydent mówił również o reagowaniu na potrzeby i oczekiwania mieszkańców naszego miasta oraz ostrowieckiego biznesu, których skutkiem było zastosowanie w ubiegłym roku ulg w podatkach, zakupionych terenach inwestycyjnych, czy też planach na przywrócenie odkrytych basenów na „Rawszczyźnie”. Uczestnicy spotkania zapoznani zostali również z planami dotyczącymi remontu i modernizacji  Ostrowieckiego Browaru Kultury oraz budowy nowego osiedla mieszkalnego po byłych zakładach “Gambo”.

Ważnymi tematami zarówno dla uczestników spotkania jak i wszystkich mieszkańców naszego miasta były kwestie, do których Gmina przykłada szczególną uwagę, związanymi z edukacją, kulturą i sportem oraz akcjami zdrowotnymi, które spotkały się z dużym uznaniem wśród mieszkańców.

Na zakończenie spotkania Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Matylda Niewójt, w imieniu ostrowieckich seniorów, serdecznie podziękowała za wszystkie akcje zdrowotne, funkcjonowanie Domu Senior- Wigor, akcję „Koperta życia”oraz za Bar „Czwórka”, w którym bardzo często stołują się seniorzy.