Aktualności

Wysoki standard ul. Leona Chrzanowskiego

Tylko kosmetyczne wykończenia pozostały do pełnego zakończenia przebudowy ulicy L. Chrzanowskiego. Wysoki standard nawierzchni, zwłaszcza w kontekście nieuchronnie zbliżającej się zimy, nie tylko podnosi komfort, ale również bezpieczeństwo zarówno dla kierowców jak i pieszych. Wzdłuż drogi wyremontowane, lub zupełnie na nowo wytyczone zostały ciągi chodnikowe oraz ścieżki rowerowe. W dużej części wymieniono również oświetlenie, na przystanku obok popularnego sklepu spożywczego stanęła nowa wiata przystankowa.

Wiele osób wracających z pracy do domu już odczuwa nową jakość i komfort przemieszczania się. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych, a połowę tej kwoty miasto pozyskało z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Skuteczne  pozyskiwanie tego typu dofinansowań podnosi możliwości inwestycyjne miasta, czego efekt można było zaobserwować w ilości tegorocznych robót.

To kolejna kompleksowo wyremontowana droga w tym roku – podkreśla prezydent Jarosław Górczyński. – Pomimo, że miasto realizuje jeszcze ostatnie tego typu inwestycje. Zbliża się czas podsumowań dokonanych prac i patrząc na cały rok 2016 widać jak wiele zostało zrobione. Zbliżający się rok 2017 nie będzie pod tym względem gorszy, a wiele wskazuje na to, że jeszcze intensywniejszy .