Aktualności

Wigilijna atmosfera na Rynku Miejskim

Mieszkańcy miasta mieli dziś okazję spotkać się na płycie Rynku Miejskiego aby złożyć sobie nawzajem życzenia i symbolicznie połamać się opłatkiem. Od godziny 13:00 na zgromadzonych czekały również liczne atrakcje, gry, zabawy i koncerty. Kilka minut po godzinie 15:00 w asyście kolędników pojawił się również prezydent Jarosław Górczyński. Już ze sceny zaprosił do siebie starostę, ostrowieckich parlamentarzystów i radnych miejskich oraz powiatowych.

-To dla mnie wyjątkowo miłe, że mogę się dziś z Państwem spotkać przełamać się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem najserdeczniejsze, świąteczne życzenia – mówi prezydent Jarosław Górczyński. -Niech w nadchodzącą Noc Bożego Narodzenia świąteczna atmosfera zagości we wszystkich domach, a przy świątecznie nakrytych stołach spotkają się tylko miłość, radość i nadzieja. Niech te cudowne, pełne magii dni przyniosą Państwu i Państwa najbliższym spełnienie marzeń, a szczęście rodzinne, miłość i optymizm towarzyszą Państwu przez cały 2017 rok.

Po zakończeniu życzeń, ksiądz prałat Jan Sarwa odmówił bożonarodzeniową modlitwę, a duża grupa harcerzy przekazała na ręce zgromadzonych betlejemskie światełko pokoju. Ostatnim punktem programu był koncert góralskiej kapeli Hajduk.