Aktualności

Rekreacja w ramach Budżetu Obywatelskiego

Dzięki zwycięstwu projektu „Od dzieciaka do starszaka” w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego realizowanego w Ostrowcu Świętokrzyskim, dzieci z Osiedla Koszary i Denków mogą bawić się na nowoczesnych huśtawkach, bujaczkach, w piaskownicach i innych urządzeniach do rekreacji.

W ramach zwycięskiego projektu wyposażono dwa place zabaw oraz zainstalowano dwie ogólnodostępne siłownie zewnętrzne w różnorodny sprzęt do aktywnego, rodzinnego wypoczynku mieszkańców dzielnicy Koszary i Denków. Zarówno place zabaw jak i siłownie gwarantują aktywny wypoczynek dorosłym i dzieciom.

W skład inwestycji weszły następujące urządzenia: zestawy zabawowe, huśtawki, bujaki, zestawy gimnastyczne, karuzele, tablice informacyjne i piaskownice. W skład siłowni weszły: biegacze, orbiteki, wahadła + twistery, rowery, wyciągi.

Zwycięski projekt opiewał na kwotę 145.259,00 zł i wygrał z innymi projektami uzyskując 739 głosów.

Podczas uroczystego oddania wykonanych inwestycji Pani Wiesława Maj – pomysłodawczyni projektu, podziękowała mieszkańcom za ich jednomyślność i zaangażowanie podczas oddawania głosów na projekt. Nie zabrakło również podziękowań dla Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, dzięki któremu mieszkańcy już po raz drugi czynnie uczestniczyli w Budżecie Obywatelskim, podejmując decyzje o zagospodarowaniu miejskich przestrzeni oraz realizacji ich potrzeb.

W pierwszej edycji zwycięskie projekty uzyskały 380 głosów, a w ramach ich realizacji powstał plac zabaw na rogu ul. Śliskiej i Niskiej oraz wybudowano drogę dojazdową do Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowu Świętokrzyskim.

Budżet Obywatelski to wspaniały pomysł dzięki, któremu nie tylko poprawia się infrastruktura osiedli, ale jest to także inicjatywa, która jednoczy mieszkańców. Ja już myślę z jakim projektem wystartować w przyszłym roku podczas nowej edycji Budżetu Obywatelskiego – mówiła Wiesława Maj.

Jak zapowiedział Prezydent miasta Jarosław Górczyński w przyszłym roku będzie realizowana kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście.