Aktualności

Gorąca atmosfera na „Mikołajowym” Rynku

Chyba nikt nie spodziewał się dziś takiej frekwencji na ostrowieckim Rynku Miejskim, który dosłownie pękał w szwach. Wszystko za sprawą pięknej uroczystości, jaką było „Spotkanie z Mikołajem” zorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury, pod honorowym patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

Mieszkańcy od godziny 15:00 zaczęli zbierać się płycie Rynku. Na początek rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy szalik dla Mikołaja. Dzieci wykazały się niezwykłą wyobraźnią, ale i praktycznością, tak że Mikołaj miał z czego wybierać.

Kolejne godziny wypełnione były wieloma atrakcjami kulturalnymi i programami artystycznymi. Dzieci zabawiane były przez oryginalnych szczudlarzy rozdających prezenty. Powoli zbliżał się czas rozpalenia choinki, ale zanim to nastąpiło, na scenie pojawiły się dwa wybitne zespoły taneczne – Progres oraz 3YourMind. Wspaniałe show dodatkowo podgrzało atmosferę, a oklaski dla tancerek rozniosły się szerokim echem. Cały Rynek był już wypełniony przez mieszkańców. Chwile po godzinie 18:00, po wspólnym odliczaniu, wszystkie światła na choince rozświetliły płytę Rynku, a jednocześnie na niebie rozbłysły fajerwerki.

Podczas całej uroczystości obecny był prezydent Jarosław Górczyński, który ze sceny, w asyście utalentowanych tancerek, życzył wszystkim dzieciom spełnienia „mikołajowych” marzeń, przypominając jednocześnie, że równie miło jak być obdarowywanym, jest również obdarowywać.