Aktualności

XXI Turniej im. Bronisława Kubickiego

Sekcja bokserska Klubu Sportowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, swoim profesjonalizmem zadziwia całe środowisko w Polsce. Klub ze stosunkowo niewielkiego miasta z powodzeniem rywalizuje z największymi budżetami, dając dowód na stwierdzenie, że wciąż w sporcie liczy się serce i zaangażowanie.

W sobotę na Hali Sportowej KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej, odbył się  XXI Turniej im. Bronisława Kubickiego. Imprezę uroczyście otworzył Prezydent Jarosław Górczyński, który nagrodził również najlepszego zawodnika turnieju – Sebastiana Gieradę, brązowego medalistę, rozegranych tydzień wcześniej mistrzostw Polski w Sokółce.

Osoba Pana Bronisława jest powszechnie znana i szanowana w środowisku bokserskim. Urodził się 4 czerwca 1922 w Ostrowcu Świętokrzyskim i od 14 roku życia z przerwami trenował swoją ukochaną dyscyplinę sportową. W okresie wojennym, wraz z kolegami prowadził podziemną szkółkę bokserską, która swoją siedzibę miała w stodole. W latach powojennych, aż do roku 1956 profesjonalnie kontynuował karierę pięściarską, zdobywając w roku 1948 w Warszawie, brązowy medal mistrzostw Polski, w wadze półciężkiej. Po zakończeniu kariery rozpoczął pracę w charakterze szkoleniowca KSZO, którym był przez kolejne 22 lata, wychowując wielu utytułowanych zawodników.

SOB_9467 SOB_9473 SOB_9506 SOB_9507 SOB_9511 SOB_9513 SOB_9526