Aktualności

Podatek w dół

Podczas konferencji prasowej Prezydent Jarosław Górczyński poinformował, że w 2017 roku przedsiębiorcy będą płacić niższe podatki od środków transportu. Podatki w rozbiciu na poszczególne kategorie pojazdów ulegną obniżeniu średnio o 35- 45 procent. W niektórych przypadkach zniżka może wynosić nawet 70 procent. Jest to pilotażowy projekt w skali województwa, a nawet kraju, ponieważ niewiele samorządów stosuje tego typu praktykę.

W przyszłym roku podobnie jak w bieżącym, zaproponuję aby nie podnosić stawki podatku od nieruchomości. Natomiast podatki od transportu obniżyć średnio o 40% aby zachęcić przedsiębiorców do rejestrowania firm na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest to kolejny krok w strategii gospodarczego ożywienia naszego miasta – mówił prezydent Jarosław Górczyński.

Podczas konferencji Prezydent Jarosław Górczyński poinformował również, że został już opracowany projekt budżetu na 2017 rok, który zostanie przedstawiony radnym pod koniec grudnia.

Jest to budżet stabilnego rozwoju i wzrostu, przygotowany pod pozyskiwanie środków. Miasto przygotowuje nowe tereny inwestycyjne. Na niektórych działkach trwają już prace porządkowe. Będzie to pokazowy teren pod inwestycje. Takich działek po byłym wydziale kolejowym Huty Ostrowiec mamy osiem. Pula terenów inwestycyjnych wzrosła do 50 hektarów, a to się wiąże z konkretnymi inwestycjami. Obecnie jest duże zainteresowanie ze strony inwestorów Ostrowcem, a to z pewnością przełoży się na nowe miejsca pracy – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.