Aktualności

Międzynarodowe Forum Inwestycyjne Skarżysko-Kamienna 2016

Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym zorganizowanym w Skarżysko-Kamiennej. Konferencja odbywała się w Miejskim Centrum Kultury. Wzięli w niej udział przedsiębiorcy ze Skarżyska, regionu i całego kraju, a także z zagranicy – Włoch, Belgii oraz Francji. Nie zabrakło przedstawicieli administracji publicznej i organizacji pozarządowych oraz ekspertów w zakresie współpracy międzynarodowej.

Prelegenci przedstawili uczestnikom ofertę Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego oraz dostępności terenów inwestycyjnych oferowanych przez miasto Skarżysko-Kamienna oraz plany parku rozrywki w Bernatce.

Podczas konferencji nie zabrakło skarżyskich przedsiębiorców, którzy mówili o swoich firmach, podejściu do biznesu i zaletach działalności właśnie w Skarżysku. Firmy swoje prezentowali: Mila Matyga, właścicielka firmy Sugarhorse, Michał Chołuj z firmy Haas Recykling oraz Tadeusz Binek, przedstawiciel firmy PRES MEBEL Sp. z o.o. Sp.k.

Wykłady w czasie konferencji wygłosili również cenieni eksperci w zakresie współpracy międzynarodowej. Przedstawiciel Krajowej Izby Gospodarczej – Jerzy Drożdż, ambasador tytularny dyr. ds. współpracy z zagranicą – wystąpił z prelekcją na temat roli Krajowej Izby Gospodarczej w zakresie współpracy międzynarodowej. O polsko-włoskiej współpracy międzynarodowej mówili przedstawiciele Camera Italo Polacca. Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego: Joanna Mularczyk (Departament Finansowania Handlu Zagranicznego) i Rafał Wilk (Departament Zarządzania Produktami) przygotowali wykład o wsparciu działalności gospodarczej polskich przedsiębiorstw. Szereg interesujących informacji na temat promocji gospodarczej regionu i współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych przedstawił Leszek Kołodziejczyk z PAIiIZ.