Aktualności

Pectus dla Pań!

Z inicjatywy prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, przy współudziale Miejskiego Centrum Kultury, odbył się koncert zespołu Pectus. Była to specjalna niespodzianka na Dzień Kobiet – bezpłatne, muzyczne widowisko z myślą o ostrowczankach. Prezent okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę – hala sportowo – widowiskowa przy ulicy Świętokrzyskiej była wypełniona po brzegi. Kilkutysięczna, nie tylko damska publiczność, odpowiedziała na zaproszenie gospodarza miasta, który powitał zebranych i podziękował za tak liczną frekwencję.

“Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da… – tym przysłowiem rozpoczął prezydent koncert na Dzień Kobiet, wywołując olbrzymi aplauz- Każdego dnia stanowicie Panie dla swych bliskich źródło wiary, nadziei i miłości. Macie prawo oczekiwać codziennego szacunku i pomocy ze strony nas mężczyzn. Niech dla każdej z Was Międzynarodowy Dzień Kobiet trwa przez cały rok. Życzę zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu i optymizmu na co dzień. Zaznaczę, że tą imprezą Miejskie Centrum Kultury inicjuje cykl wydarzeń muzycznych, na które zapraszam. Nie zabraknie wrażeń podczas Dni Ostrowca i zakończenia wakacji. A dziś życzę wspaniałej zabawy.”

Atmosfera była bardzo gorąca. Pectus zaśpiewał swoje największe przeboje i utwory z nowej płyty porywając do zabawy rewelacyjnie reagującą ostrowiecką publiczność.