Aktualności

Dzień Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim na sportowo!

Ostrowiec sportem stoi! I prezydent Jarosław Górczyński zachęca do spędzenia Narodowego Święta Niepodległości właśnie w takiej formie. „Ostrowiec Świętokrzyski to miasto sportu –mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Tak było, jest i będzie. Chcemy, aby Święto Niepodległości było dniem radosnym. Dniem, który łączy, a nie dzieli. Tak jak przecież ludzi łączy sport. Cieszę się , że zarówno Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak i sami mieszkańcy włączają się w organizację takich imprez. Mam tu na myśli Andrzeja Kobylańskiego, który mocno pracował nad zorganizowaniem Piłkarskiego Święta  11 listopada.”

Już 8 listopada pod patronatem gospodarza miasta odbędą się „Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2015”. Po raz pierwszy trasa biegu została wytyczona ulicami, na dystansie 10 kilometrów. Połączy dwa obiekty administrowane na co dzień przez organizatora imprezy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Start     i meta zlokalizowane zostały przy Pływalni Rawszczyzna, a półmetek przy Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.  Na uczestników biegu, a impreza skierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i starszych odbiorców, czekają atrakcyjne nagrody. Rozpoczęcie Biegu zaplanowano o godzinie 10.00, a start biegu głównego na godzinę 12.30.

Natomiast 11 listopada prezydent Jarosław Górczyński zaprasza na Piłkarski Dzień Niepodległości . Impreza rozpoczyna się o godz. 15.30, na hali przy ul. Świętokrzyskiej wystąpią drużyny: KSZO OLD BOYS, KSZO Ostrowiec, Gwarek Zabrze, Kadrowicze, Publima, Centrum Sport, Fox, Scorpion, Celsa Huta Ostrowiec. Nie zabraknie takich nazwisk jak: Kamil Kosowski, Marcin Kuźba, Dariusz Gęsior, Piotr  Lech, Sławomir Majak, Krzysztof Kołaczyk, Jacek Krzynówek  czy Andrzej Kobylański.

11 listopada to polskie święto państwowe obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).”Serdecznie zapraszam do spędzenia Święta Niepodległości w radosnym , sportowym duchu – podkreśla Jarosław Górczyński. – Zachęcam do eksponowania narodowej kolorystyki. Zabierzmy na mecze biało – czerwone flagi, koszulki, pomalujmy twarze. Niech rozpiera nas radość z okazji tego pięknego święta.”