Aktualności

Prezydent docenia aktywność mieszkańców

Ponad 50 wniosków w ostrowieckim pilotażu BO. „Mini Park Zdrowia” na osiedlu Stawki, częściowy remont ulicy Siennieńskiej, wybieg dla psów „Pod merdającym ogonem” czy wieczorki wspomnień muzycznych „Idole naszej młodości” lub wystawa prac wybitnych polskich artystów XX wieku – to tylko niektóre z propozycji zgłoszonych w ramach pionierskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim Budżetu Obywatelskiego.
– Jestem bardzo zadowolony z tego pilotażu, gdyż na tę chwilę mamy zgłoszonych przez naszych mieszkańców ponad 50 projektów – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. To także dla mnie świetny materiał, bo po rodzaju pomysłów można łatwiej zdefiniować potrzeby ostrowczan.
Prezydent nie kryje zadowolenia z tego, że Budżet Obywatelski uaktywnił kolejnych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Choć część projektów zgłoszona została przez osoby wywodzące się ze środowiska Samorządowych Rad Osiedlowych, czy aktywnych stowarzyszeń, to jest też wiele takich, za którym stoją osoby chcące po prostu zmienić swe najbliższe otoczenie.
– Duża część wniosków dotyczy potrzeby tworzenia stref rekreacyjnych, które obejmowałyby place zabaw z prawdziwego zdarzenia, czy  siłownie pod przysłowiową chmurką – wylicza prezydent.
Teraz rozpocznie się weryfikacja złożonych wniosków. Każdy z nich będzie sprawdzony pod względem formalnym tj. kompletności i zgodności z regulaminem oraz pod względem faktycznych możliwości realizacji proponowanych zadań w szczególności: kosztów ich realizacji. Ten etap potrwa do 30 sierpnia 2015 roku i lista pozytywnie zweryfikowanych wniosków zostanie podane do publicznej wiadomości w terminie do 7 września 2015 roku. Później odbędzie się głosowanie.